KONSTRUKCJE REKLAMOWE NA SPRZEDAŻ ! - KLIKNIJ BY POZNAĆ SZCZEGÓŁY. Sprawdź szczegóły
KONSTRUKCJE REKLAMOWE NA SPRZEDAŻ ! - KLIKNIJ BY POZNAĆ SZCZEGÓŁY. Sprawdź szczegóły
Emantia

Chętnie pomożemy!

Reklama billbordowa, mimo postępu cyfryzacji, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest także bardzo skuteczna. Billboardy o różnych rozmiarach przyciągają wzrok podczas podróży komunikacją miejską oraz autem. Ciekawe kreacje reklamowe potrafią zainteresować i zachwycić nawet najbardziej wymagających odbiorców. Do ich ekspozycji wybierane są odpowiednie lokalizacje, które dopasowywane są do potrzeb klientów.

Koszt wynajęcia billboardu może być dużo mniejszy niż przeprowadzenie kampanii reklamowej w Internecie, a w przypadku wielu klientów będzie to skuteczniejsza opcja, niż kampanie online. Dowiedz się, jakie są więc ceny billboardów oraz z czego wynikają.


Co wpływa na koszt reklamy billboardowej?

Na cenę wynajęcia billboardu wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim jest to lokalizacja, czas ekspozycji, a także rozmiary billboardu.

- Lokalizacja

Cena za wynajem billboardu wynika w głównej mierze z jego lokalizacji. Reklamy znajdujące się w punktach ruchliwych, o świetnej widoczności oraz dużym gronie odbiorców będą osiągać najwyższe ceny. Przykładem są centra miast, węzły drogowe czy skrzyżowania, a także punkty znajdujące się blisko centrów handlowych. Wybór świetnej lokalizacji nie jest jednak gwarantem sukcesu kampanii reklamowej, ponieważ może się okazać, że w prestiżowych lokalizacjach nie będzie właściwych odbiorców danych reklam. Przykładowo umieszczenie reklamy żłobka przy dworcu PKP nie będzie tak dobrym pomysłem, jak ulokowanie jej niedaleko centrów biznesowych, gdzie z pewnością pracuje wielu młodych rodziców, którzy mogą poszukiwać żłobka dla swoich maluchów. Lokalizację trzeba więc dobierać do indywidualnych potrzeb klientów. Tak też robimy w Emantii.


- Czas ekspozycji

Czas ekspozycji jest również bardzo ważnym czynnikiem warunkującym koszty kampanii reklamowej. Przy czym może się okazać, że dłuższy wynajem będzie bardziej opłacalny, niż wynajęcie billboardu na krótki okres czasu. Firmy oferujące wynajem tego typu powierzchni reklamowych zazwyczaj oferują proponują, które mogą sięgać aż 50% wartości wyjściowej. Wynika to z kosztów związanych z wynajmem billboardu – jego zmianą, przygotowaniem itp. Korzystne ceny można również wynegocjować w przypadku kampanii zakładającej wynajem dużej liczby billboardów.

- Wielkość reklamy

W przypadku reklamy zewnętrznej wyróżnia się obecnie wiele formatów. Standardowe rozmiary billboardów wynoszą 504 cm x 238 cm, ale terminem tym określa się też oświetlone tablice reklamowe znajdujące się na budynkach bądź specjalnie przystosowanych do tego celu słupach. Ceny wynajmu powierzchni reklamowych są ściśle uzależnione od powierzchni billboardów. Najtańsze będą klasyczne billboardy, które kosztują zazwyczaj około 400 zł za miesiąc. W przypadku dużych formatów trzeba liczyć się z kosztem około 3000 – 4000 zł. Do kosztów wynajmu trzeba także dodać wydatki związane z produkcją takiej reklamy.


Ile kosztuje wynajęcie billboardu przy autostradzie?

Billboardy przy autostradzie wyróżniają się bardzo dużymi rozmiarami, które wynosić mogą nawet 25,6 m x 8 m. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie długiego czasu ekspozycji. Reklamy znajdujące się przy drodze mogą być widoczne już z 650 metrów, co pozwala nawet na kilkanaście sekund interakcji z odbiorcą. Zastosowanie tak dużych formatów umożliwia także umieszczenie na nośniku bardzo wielu informacji, nawet danych kontaktowych.

Lokalizacje billboardów znajdujących się przy autostradzie są starannie wybierane, aby reklama mogła dotrzeć do jak największego grona odbiorców. Billboardy dostosowywane są do charakteru oferty. Mogą posiadać dodatkową powierzchnię w postaci skrzydeł, dzięki której można jeszcze więcej pokazać. Skrzydła nie tylko powiększają metraż billboardu, ale też poprawiają widoczność pozwalając na zastosowanie wyróżniającego sposobu promocji firmy, i zdecydowanie przyciągają uwagę swoimi rozmiarami.W Emantii wynajmiesz billboard przy autostradzie w najbardziej korzystnej dla Ciebie lokalizacji. Nasze billboardy zapadną w pamięć Twoim klientom. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.

×